Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Projekt Niepodległa


PATRIOTYCZNE  SPOTKANIE  POKOLEŃ
 

 
 
 
 
 
100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była w naszej szkole okazją do wyjątkowej lekcji patriotyzmu.
Uczniowie  wzięli udział  w projekcie „100 LAT NIEPODLEGŁEJ”
Działania  w ramach projektu były doskonałą okazją  do przypomnienia wydarzeń z historii naszego kraju oraz do wspólnych rozmów o patriotyzmie. Sala  nr 1  stała się salą wystawową pamiątek, zdjęć, plakatów i prac dzieci.  Uczniowie  wykonali bardzo piękne prace  plastyczne na konkurs, które  ozdobiły naszą  salę  wystawową.  Wspólne  śpiewanie hymnu  narodowego  podczas  „Rekordu dla Niepodległej” sprawiło, że dzieci  poczuły  zjednoczenie  i dumę z przynależności  do walecznego, wytrwałego i dumnego  narodu.  
 Rodzice  i dziadkowie  chętnie skorzystali z naszego zaproszenia i tłumnie przybyli na  przygotowane przez uczniów i wychowawców PATRIOTYCZNE  SPOTKANIE  POKOLEŃ
 Podczas spotkania z rodzicami i dziadkami mali artyści  zaprezentowali wiersze i teksty ukazujące walkę Polaków o niepodległość. Zatańczyli też dla  Niepodległej, z dumą prezentując  barwy narodowe.  Rodzice  i seniorzy bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni, zwłaszcza że zostały na tę okoliczność przygotowane specjalne śpiewniki. Pamiątki, dokumenty, stare  zdjęcia  i prace dzieci, zgromadzone  w naszej sali wystawowej,  wzbudziły duże  zainteresowanie  gości.
W taki oto sposób, w świat dawnych wydarzeń, bohaterów  i pieśni patriotycznych udało nam się wprowadzić kolejne pokolenia dzieci- Małych Polaków .
 
PROJEKT_NIEPODLEGLA.pdf (218 kB)