Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

WYDARZENIE CZYTELNICZE „Julian Tuwim - Czarodziej Słów”.WYDARZENIE  CZYTELNICZE W SZKOLE
„Julian Tuwim - Czarodziej Słów”.

 
 
     21 grudnia w ramach realizacji projektu bibliotecznego „Bawimy się razem z Tuwimem” został zorganizowany Dzień z Tuwimem pod hasłem „Julian Tuwim - Czarodziej Słów”. Wcześniej dzieci projektowały okładki książek i ilustrowały utwory. Z tych prac przygotowana została wystawa.  Klasa trzecia wykonała pociąg  do wiersza „Lokomotywa”, doczepiając, stosownie do treści utworu, różne wagony.  Instalacja ta zawisła na korytarzu nad ławeczką Tuwima.  Uczniowie  przygotowali  recytację  wierszy, które  prezentowali swoim kolegom ze szkoły  i przedszkola.
W ramach podsumowania projektu dzieci wystąpiły w inscenizacji, która przybliżyła wszystkim ciekawostki z życia poety. Atrakcją dla uczniów był  przygotowany przez klasę trzecią wywiad z Julianem Tuwimem. Uczniowie wcielili się z rolę dziennikarzy, a jeden  z chłopców   w postać Juliana Tuwima. Podsumowaniem projektu był  test sprawdzający znajomość wierszy poety.

    Za udział realizacji projektu uczniowie otrzymali dyplomy  i nagrody książkowe, zakupione w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.