Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

Święto Drzewa

Z okazji Święta  Drzewa  dzieci dowiedziały się jakie  znaczenie mają drzewa w przyrodzie, wykonywały plakaty z życzeniami dla  drzew, a  następnie 19 października spotkały się  z  leśniczym z  Nadleśnictwa Wieluń.
Dzieci  z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawostek  o lesie. Dowiedziały się jakie są gatunki drzew, do czego wykorzystujemy drewno, ile tlenu produkuje las. Poznały  mieszkańców lasu i sposoby ochrony przyrody.
Dzieci uczyły się również  rozróżniać różne gatunki drzew. Na koniec  otrzymały emblematy z mieszkańcami lasu  i książki z  kolorowankami.
Serdecznie  dziękujemy przedstawicielowi Nadleśnictwa Wieluń  za  spotkanie.
 
 
Jak dbać o  drzewa dłużej niż jeden dzień?
  • Sadźmy drzewa – gdzie? Na działkach, w ogrodach i wszędzie tam, gdzie będziemy mogli o nie zadbać. Jeżeli sadzić nie możemy – podlewajmy te zaniedbane i otoczmy je potrzebną im opieką – często służby miejskie zapominają np. o podpórkach.
  • Nauczmy się je rozpoznawać i korzystajmy z ich darów – zarażajmy naszymi odkryciami. Każdy, kto przekona się, jak dobroczynny jest np. wywar z kwiatu lipowego, sam zacznie zauważać lipy wokół siebie. Poznać drzewa, umieć nazwać je po imieniu oznacza nie być na nie obojętnym!
  • Oszczędzajmy papier – piszmy dwustronnie, wykorzystujmy wielokrotnie, jeżeli zaś nie da się uniknąć zasypujących nas ulotek – wykorzystujmy je praktycznie na tysiąc sposobów!
  • Zbierajmy makulaturę! Czyńmy to z głową i strzeżmy papier przed zabrudzeniami, by mógł być naprawdę wykorzystany.
  • Papierowa torebka wcale nie jest eko! Eko jest torba wielorazowa.
  • Unikajmy produktów, których źródłem jest olej palmowy – pod uprawę palmy oleistej wycina się rocznie 2% lasów Indonezji.
« powrót