Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X

#LaboratoriaPryszłości


Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program ma na celu wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
Szkoła otrzymała wsparcie na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej. 
Szkoła  zakupiła  sprzęt na kwotę 30000,00 zł. z następujących działów: wyposażenie podstawowe, robotyka, AGD, sprzęt audio-wideo.
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria